Polecamy

Jak samodzielnie wykonać kartki okolicznościowe?

Jak samodzielnie wykonać kartki okolicznościowe?
/
/
Ciekawostki
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Kartki okolicznościowe to sympatyczny dodatek do prezentów lub życzeń na różne okazje, jest powszechnie dostępny w większości księgarni i sklepów papierniczych. Jednak nie wszystkim muszą odpowiadać propozycje kartek oferowane przez producentów. Co zrobić w takim wypadku? Odpowiedź jest jedna – własne kartki!

Zainspiruj się!

Oczywiście, możesz po prostu usiąść z karnetem przed sobą i rozpocząć pracę, ale zawsze lepiej jest mieć pewien plan. Dzięki temu możesz też zdecydować, czego będziesz potrzebować do ukończenia kartki, i uniknąć zbędnych zakupów lub sytuacji, gdy w połowie projektu odkryjesz brak potrzebnego elementu.

Inspiracji możesz szukać w książkach traktujących o DIY, pracy z papierem, a także w mediach społecznościowych opartych na obrazach, np. pintereście czy instagramie. Platformy video pokroju YouTube również będą miały do zaoferowania sporo instruktaży, jak krok po kroku wykonać swoją kartkę marzeń. Wybierz projekt, który przypadnie Ci najbardziej do gustu, choć na początek lepiej, żebyś unikał zbyt skomplikowanych wzorów. Zaplanuj też ewentualne modyfikacje, które sprawią, że kartka będzie wyjątkowa i niepowtarzalna.

Zbierz materiały!

Projekt wybrany, potencjalne zmiany zaplanowane? Doskonale! W takim razie czas na wybór materiałów do kartki. Najważniejsza jest baza – możesz kupić czysty karnet lub wykorzystać papier z bloku technicznego, by stworzyć kształt lub dobrać kolor, którego nie posiadają sklepy papiernicze.

Kiedy masz już bazę, czas dobrać do niej dodatki. A tych jest wiele! Oprócz klasycznego kolorowego papieru możesz również kupić (bądź wykonać!) wiele innych przestrzennych dekoracji: wstążki i tasiemki typu washi, guziki, koraliki, kleje z brokatem, cekiny… oferta jest praktycznie nieograniczona, a do tego każdy sklep papierniczy ma produkty, które zaspokoją większość Twoich potrzeb, więc nie ma potrzeby specjalnych wypraw do wielkich marketów!

Jeśli kartka ma mieć ręcznie napisane życzenia, warto zastanowić się również nad zakupem odpowiedniego narzędzia do ich napisania. Oczywiście możesz wykorzystać zwykłe kolorowe długopisy, jednak jeśli chcesz dodać tekstowi odrobinę elegancji, polecamy sięgnięcie np. po markery lub wieczne pióro. Wymagają one nieco ćwiczeń, jednak pisane za ich pomocą słowa są niezwykle estetyczne i podkreślają wysiłek, jaki twórca kartki włożył w jej wykonanie.

Baw się dobrze!

Wzór wybrany, materiały skompletowane, więc pozostało jedynie rozpocząć tworzenie kartki! Pamiętaj, aby zebrać wszystkie elementy projektu w jednym miejscu przed rozpoczęciem pracy – to pozwoli Ci uniknąć zbędnych przerw na szukanie czegoś, co „powinno być pod ręką”. Jeśli korzystasz ze wzoru, upewnij się, że masz go w widocznym miejscu, w którym jednak nie przeszkadza Ci w pracy – to ma być wsparcie! Najważniejsze jest jednak, byś nie zrażał się, jeśli Twój projekt odstaje wyglądem od wymarzonej przez Ciebie kartki. Początki zawsze są trudne, a niedoskonałości twojego karnetu są dowodem na Twoje oddanie dla projektu i charakter kartki.

Fot.: alleksana/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Poradnik – jak efektywnie korzystać z usług kurierskich online
/
Poradnik – jak efektywnie korzystać z usług kurierskich online
Odkryj, jak skutecznie korzystać z usług kurierskich online. Z naszym poradnikiem dowiesz się o zaletach, możliwościach i sposobach poprawienia swojego doświadczenia z kurierem przez Internet.
Choroby cywilizacyjne – jak im zapobiegać?
/
Choroby cywilizacyjne – jak im zapobiegać?
Choroby cywilizacyjne to jedne z najczęstszych schorzeń, które dotykają ludzi na całym świecie. Wśród nich można wymienić takie choroby jak nadciśnienie, cukrzyca, otyłość czy choroby układu krążenia. Dlaczego tak się dzieje i jak możemy sobie pomóc, aby uniknąć tych chorób?
Czym są zakwasy i jak się ich pozbyć?
/
Czym są zakwasy i jak się ich pozbyć?
Zakwasy to problem, z którym boryka się wielu aktywnych fizycznie ludzi. Są to mikrourazy mięśniowe, które powstają w wyniku intensywnych ćwiczeń lub innej aktywności fizycznej, na którą nasze mięśnie nie są przygotowane. Zakwasy są bardzo częstym problemem wśród biegaczy, kulturystów, zawodników sportowych i innych osób, które regularnie wykonują intensywne ćwiczenia fizyczne.