Polecamy

Wyjazdy na narty i snowboard za granicą – dokąd warto pojechać?

Wyjazdy na narty i snowboard za granicą – dokąd warto pojechać?
/
/
Sport
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Zarówno w ofercie last minute, jak i rezerwując wakacje rok wcześniej, znaleźć można szereg korzystnych cenowo okazji. Wiele linii lotniczych proponuje przeloty zimowe o atrakcyjnych warunkach finansowych, dlatego zainteresowani mają spory wybór, jeśli chodzi o cel podróży. Przyjrzyjmy się polecanym kurortom zimowym.

Gdzie w Europie najlepiej polecieć na narty samolotem?

Podróż samolotem na narty to coraz częściej wybierana opcja. Wśród zalet tego rozwiązania wymienić można krótki czas podróży bez długich godzin spędzonych w środkach transportu lądowego, a także możliwość dotarcia w nawet najodleglejsze zakątki świata. Dodatkowo, rozwiązanie to nie jest aż tak kosztowne, jak to było jeszcze kilka lat temu.

Włochy – dobry kierunek!

Jednym z ulubionych kierunków podróży narciarskich Polaków są Włochy. Stosunkowo krótki czas podróży oraz niskie koszty sprawiają, że miejsce to jest wyjątkowo atrakcyjne, szczególnie jeśli zdecydujemy się na podróż samolotem, która trwa jedyne dwie godziny. Do Włoch z pomocą samolotu dostać się można już w dwie godziny, a atrakcyjnych kurortów zimowych w Italii nie brakuje. Wśród najważniejszych wymienić można Val di Sole czy też Paganella, Dolinę Aosty czy też Altę Badię.

Wysokie góry w Szwajcarii

Dla fanów Alp stworzone zostały kurorty nie tylko we Włoszech. W Szwajcarii miłośnicy narciarstwa i snowboardingu mierzyć się mogą ze zjazdami z czterotysięczników, takich jak znany majestatyczny szczyt Matterhorn, a wśród setek kilometrów tras znajdą się te dostosowane do umiejętności początkujących, średniozaawansowanych jak i mistrzów zjazdów. Malownicze widoki łączą się tutaj z urokliwymi miasteczkami, takimi jak Davos, St. Moritz czy Zermatt.

Słowackie Tatry, czyli blisko i pięknie

A może do sąsiadów? Słowackie Tatry Wysokie bywają równie urokliwe, co Alpy czy Pireneje. Dodatkowo odwiedzający je nie muszą przejmować się wielogodzinną podróżą, gdyż samolotem dostać się tam można w zaledwie kilkadziesiąt minut. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku Austrii, do której lot z Warszawy trwa jedyne 1,5 godziny. Decydując się na wizytę w Schladming, zyskujemy niesamowite i bajeczne alpejskie krajobrazy, a także koło 800 kilometrów tras narciarskich. Po wielogodzinnej zabawie na stoku, na turystów czekają zabytkowe uliczki pełne rozrywek i lokali gastronomicznych.

Narty w Alpach? Czemu nie!

Ostatnim, ale nie najmniej ważnym, polecanym przez nas ośrodkiem narciarskim są Alpy we Francji. Lot z Warszawy to zaledwie 2,5 godziny, a na miejscu czeka wiele różnorodnych busów dowożących turystów wprost pod pasmo górskie. Wśród najpopularniejszych ośrodków narciarskich wymienić można Les Portes du Soleil, Trzy Doliny czy też Les Sybelles. Możliwości jest wiele, dlatego warto przeanalizować kilka opcji przed podjęciem ostatecznej decyzji. Więcej na ten temat przeczytać można w artykule wakacyjnapolisa.pl/poradnik/gdzie-na-narty-samolotem/.

Dla fanów narciarstwa nie tylko Europa, ale również Turcja

Wiele z wyżej wymienionych państw kojarzonych jest bezpośrednio z narciarstwem, istnieje jednak również kilka innych kurortów narciarskich, których walory nie są aż tak znane. Jedną z takich opcji są narty w Turcji – https://wakacyjnapolisa.pl/. Decydując się na ferie zimowe w Turcji w Erzurum zyskujemy możliwość uprawiania sportów zimowych przez niemal cały rok, gdyż teren ten sezon rozpoczyna w połowie grudnia i trwa on aż do połowy maja. Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów pozostaje 27 tras narciarskich o różnym stopniu trudności. Dodatkowo Turcja zachwyca idealnymi do narciarstwa warunkami atmosferycznymi, przez większość sezonu świeci tam słońce i pada delikatnie śnieg, co daje gwarancję niezapomnianych widoków podczas zjazdów.

Fot. Yann Allegre/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak korzystać z fajki wodnej?
/
Jak korzystać z fajki wodnej?
Fajka wodna to urządzenie, które może być używane zarówno do celów rekreacyjnych, jak i medycznych. Aby cieszyć się jej paleniem, należy poznać kilka podstawowych zasad. W tym artykule omówimy, jak przygotować fajkę do palenia, jakie materiały i akcesoria są potrzebne do jej użytkowania, jakie są najważniejsze techniki palenia fajki wodnej i jakie zasady bezpieczeństwa trzeba przestrzegać podczas korzystania z fajki.
Zrozumieć swoje ciało: Klucz do zdrowia i dobrego samopoczucia
/
Zrozumieć swoje ciało: Klucz do zdrowia i dobrego samopoczucia
Odkryj sekrety swojego organizmu! Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć, jak prawidłowo odczytywać sygnały wysyłane przez ciało i podejmować skuteczne działania na rzecz swojego zdrowia i samopoczucia.
Najlepsze zioła lecznicze na poprawę zdrowia i dobre samopoczucie
/
Najlepsze zioła lecznicze na poprawę zdrowia i dobre samopoczucie
W tym artykule przedstawimy najlepsze zioła lecznicze, które mogą pomóc w poprawie zdrowia i dobrej kondycji psychicznej.